Branżowe artykuły reklamowe - edukacja i marketing

Czy pozycjonowanie przynosi korzyści? Poznaj opinię specjalisty z Grupy TENSE

Maksymilian Nowicki 2018-11-24 0 komentarzy
Wpis

Trudno sobie wyobrazić skuteczne działania, mające na celu wypromować w Internecie daną witrynę bez usługi pozycjonowania stron. Jednak wciąż część klientów, zwłaszcza tych starszej daty, jest jeszcze nieufna i podchodzi z rezerwą do tego typu działań marketingowych. Sceptyczne podejście często wynika z niewiedzy. Warto więc na ten temat porozmawiać ze specjalistą.

Czym jest pozycjonowanie strony i jakie korzyści przyniesie ono dla firmy?

Liderem w zakresie pozycjonowania stron, a także w dziedzinie szeroko rozumianego marketingu internetowego jest rekomendowana firma, która nieraz zdobyła tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości i cieszy się dużym uznaniem wśród klientów i znawców rynku, czego najlepszym dowodem są opinie i referencje zadowolonych klientów. Jesteś ciekawy, czy pozycjonowanie przynosi korzyści? Poznaj opinię specjalisty z Grupy TENSE, którym jest Adam Płaskodziński – Team Lider działu SEO w poznańskiej firmie. Zwraca on uwagę, że jeśli pozycjonowanie ma dać naszej stronie jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania w Google i nie tylko, to aby proces był jak najbardziej efektywny, powinien być złożony z szeregu działań:

 1. On Page SEO, działania skupiające się na samej witrynie, np. na jej treści czy na wyglądzie kodu strony.
 2. Off Page SEO, czyli wszystko to, co bezpośrednio nie dotyczy samej pozycjonowanej witryny, np. posty na forach czy blogach, więcej dowiesz się na grupa-tense.pl.

Warto w tym miejscu skupić się na podstawowych zaletach, które wynikają z pozycjonowania, wśród nich należy wymienić, chociażby:

 • więcej odwiedzających na danej stronie
 • więcej potencjalnych klientów
 • pozytywny wizerunek firmy wśród klientów z całej Polski
 • tani sposób promocji firmy.

Jak osiągnąć sukces, czyli najlepsza strategia pozycjonowania.

Wiele osób, które chce skorzystać z usług pozycjonowania, jakie oferują agencje SEO zastanawia się, czy lepiej zdecydować się na krótko-, czy długofalową współpracę. Ocena klientów, którzy mieli okazję współpracować z rekomendowaną firmą, jest jednoznaczna długofalowa współpraca daje najlepsze efekty, co bardzo dobrze obrazuje, chociażby przykład Akademii Piłkarskiej REISSA, to klient, który współpracuje z rekomendowaną firmą od ponad trzech lat i przez ten czas udało się sprawić, że widoczność witryny Akademii w wynikach wyszukiwarki Google, wzrosła aż o 71 procent, to świetny wynik, który przyczynił się do wzrostu rozpoznawalności firmy i do większego napływu młodych piłkarzy do Akademii.

Pozytywne opinie klientów, najlepszą rekomendacją dla firmy.

Przykład Akademii Piłkarskiej REISSA to tylko jeden z wielu przykładów tego, jak wymierne korzyści może dać pozycjonowanie firmowej strony. Jeśli jeszcze masz co do tego jakiekolwiek wątpliwości, to konieczne zobacz, jakie opinie Grupa TENSE zamieściła na swojej oficjalnej stronie internetowej. Są to opinie klientów z wielu różnych branż, którym pozycjonowanie strony przyniosło wymierne korzyści, znajdziesz tam też zeskanowane referencje, wystawione przez takie firmy, jak na przykład:

 • Tesa Tape
 • Apteka Gemini
 • Trekker Sport
 • Bettso Meble
 • BabyFizjo

i wiele innych firm, które cenią sobie współpracę z agencją i podkreślają, że dzięki jej działaniom ich strona internetowa stała się bardziej widoczna, a oferta trafiła do szerszego grona odbiorców, przyczyniło się to do rozwoju biznesu i zwiększenia dochodów firmy. Ty też tak możesz, odkryj moc pozycjonowania i dołącz do grona zadowolonych klientów firmy. Jeśli nie wiesz, na jaki pakiet usług się zdecydować, skontaktuj się z doradcą biznesowym, który pomoże Ci wybrać pakiet najkorzystniejszy dla Twojej firmy.

Skomentuj wpis