Branżowe artykuły reklamowe - edukacja i marketing

Czym charakteryzują się regały wielopoziomowe?

Marianna Dudek 2023-02-13 0 komentarzy
Czym charakteryzują się regały wielopoziomowe?

Regały przeznaczone do magazynów powstały z myślą o przechowywaniu produktów różnego typu. Zalicza się do nich konstrukcje wielopoziomowe, na które składają się między innymi półki tworzone z płyt wiórowych bądź metalu. Można wyposażać je w dodatkowe elementy, takie jak pojemniki, wieszaki oraz separatory, co zwiększa ich funkcjonalność. Dają one szansę maksymalnego wykorzystania wysokości obiektu, co pomaga uporać się z rozmaitymi problemami logistycznymi. Cechują się modułową budową, dzięki czemu zmiana konfiguracji poszczególnych części nie sprawia żadnego problemu.

Obecnie produkowane regały wyróżniają się minimalistycznym designem oraz starannością wykonania. To stabilne konstrukcje o nienagannych parametrach wytrzymałościowych, na których można umieszczać ładunki o sporej wadze, przykładowo przy użyciu wózków widłowych. Znajdują one zastosowanie w punktach usługowych, centrach logistycznych, magazynach, fabrykach oraz hurtowniach.

Firmą mającą je w katalogu jest NFK. Regały wielopoziomowe, jakie proponuje, składają się z półek oraz solidnych ram, które nie zawsze wymagają dodatkowej stabilizacji. Do ich zalet zalicza się niepodatność na duże obciążenia, szybki montaż oraz możliwość wyposażania w dodatkowe komponenty. Różnią się od siebie rozstawieniem i liczbą półek, odcieniem kolorystycznym, wymiarami oraz maksymalnym obciążeniem. Za najlżejsze uznaje się modele aluminiowe, które niekiedy są zastępowane regałami ze stali nierdzewnej, odpornej na działanie korozji i pojawianie się pleśni bądź grzybów.

Skomentuj wpis