Branżowe artykuły reklamowe - edukacja i marketing

Jak wygląda projekt instalacji sprężonego powietrza?

Ewa Górska 2018-12-02 0 komentarzy
Jak wygląda projekt instalacji sprężonego powietrza?

Skuteczny projekt instalacji opiera się na ściśle określonych przez przedsiębiorcę parametrach, które wyznaczają ilość potrzebnego powietrza, wymagany poziom jego sprężenia, czyli ciśnienie, a także maksymalny pobór w danym odcinku czasu. Na tych fundamentach opiera się dalsze rozwiązania konstrukcyjne.

  • Bezpieczeństwo. Instalacja sprężonego powietrza to rurociąg technologiczny. Dlatego jego budowa musi spełniać określone wymagania względem bezpieczeństwa użytkowników, BHP, zagrożenia pożarowego i szeregu innych czynników, które określają konkretne normy (np. gotowe systemy dostępne na instalacjaaluminiowa.pl certyfikowane są przez renomowane europejskie instytuty). Przy projektowaniu trzeba wziąć pod uwagę również możliwości nośne budynku.
  • Rury. Rury wchodzące w skład rurociągu wykonywane są z aluminium, stali nierdzewnej lub poliuretanu. Każdy z materiałów charakteryzuje się innymi właściwościami strukturalnymi i sprawdza się najlepiej przy innym typie pracy. Różne są również wymogi dotyczące konserwacji i typy połączeń między rurami/modułami, zapewniający zróżnicowany poziom szczelności, a także średnica przekroju dla danego projektu.
  • Urządzenia i systemy. Instalacja to nie tylko rurociąg. Równie ważne są pozostałe urządzenia i systemy, w tym przede wszystkim, sprężarka o odpowiedniej mocy i pojemności. Oprócz tego, zbiorniki ciśnieniowe i wyrównawcze, skuteczny system oczyszczania powietrza (filtry, osuszacze, separatory cyklonowe) i odwadniacze, które trzeba umieścić przy każdym punkcie odbioru powietrza.

Skomentuj wpis