Branżowe artykuły reklamowe - edukacja i marketing

Jakie korzyści daje optymalizacja druku?

Paulina Duda 2023-06-27 0 komentarzy
Jakie korzyści daje optymalizacja druku?

Drukowanie i kopiowanie dokumentów, zwłaszcza w niektórych przypadkach, może pochłaniać zaskakująco duże sumy pieniędzy. Zdecydowanie jest to przestrzeń do optymalizacji. Warto przyjrzeć się swoim wydatkom w tym zakresie i sprawdzić, czy nie można ich zmniejszyć, co będzie z istotną korzyścią dla firmowego budżetu. W audycie tego rodzaju chętnie pomoże specjalizująca się w tym zakresie firma KC Consulting, która przekonuje, że przedsiębiorcy często zwyczajnie marnują pieniądze, korzystając na przykład z przestarzałego sprzętu, który zużywa wiele tuszu czy tworzy wydruki kiepskiej jakości, wobec czego trzeba je ponawiać. Bardzo niedobra jest też sytuacja, w której występują awarie i spowodowane nimi przestoje - może to oznaczać bezpośrednie straty i koszty dla firmy.

Optymalizacja druku ma na celu uniknięcie takich sytuacji, zapewnienie pracownikom sprawnego działania, a przy tym zminimalizowanie wydatków - na materiały eksploatacyjne do drukarek i kopiarek, na sam sprzęt oraz jego naprawy. Firma oferuje w tym zakresie wiele możliwości, jak między innymi:

  • wynajem urządzeń biurowych zamiast ich kupowania na własność, co daje znacznie więcej korzyści niż tylko uniknięcie jednorazowego dużego wydatku (chodzi m.in. o fakt, że wynajmująca klientom sprzęt firma sama zajmuje się jego naprawą i konserwacją, zatem najemca oszczędza na kosztach),
  • wymianę przestarzałych urządzeń na nowe, pozwalające na lepsze spożytkowanie materiałów eksploatacyjnych, ich mniejsze zużycie oraz uzyskiwanie lepszej jakości wydruku.

Skomentuj wpis