Branżowe artykuły reklamowe - edukacja i marketing

Jakie rodzaje podgrzewaczy solarnych są dostępne na rynku?

Jagoda Czerwińska 2023-05-27 0 komentarzy
Jakie rodzaje podgrzewaczy solarnych są dostępne na rynku?

Jeszcze do niedawna sprzęt do budowy instalacji bazujących na OZE kupowany był przez firmy zajmujące się ich montażem za granicą. Obecnie znaczna jego część produkowana jest w Polsce. Producenci wykorzystują podzespoły i materiały pochodzące od rodzimych i zagranicznych dostawców, dlatego są one wydajne i wysokiej jakości, a przy tym przystępne cenowo.

Chcąc nabyć niezawodne urządzenia w atrakcyjnej cenie, warto zapoznać się z asortymentem firmy ze strony sunex.pl. Działa ona na rynku od 2002 roku, projektując i produkując pompy ciepła, kolektory słoneczne, wymienniki ciepła i wszelkie inne elementy instalacji niezbędne do stworzenia skutecznego systemu wykorzystującego zieloną energię. Oferta nie kończy się jednak na sprzęcie, gdyż firma ta prowadzi również szkolenia dla instalatorów obejmujące budowę, działanie oraz kwestie determinujące wybór konkretnych elementów.

Dużym zainteresowaniem cieszą się instalacje wyposażone w kolektory słoneczne. W ich skład wchodzi też odpowiednio dobrany do potrzeb inwestora podgrzewacz solarny. Firma poleca ten produkt z jedną, dwiema, a nawet trzema wężownicami. Są one dostępne w pojemnościach od 150 do 1500 litrów, a zatem nie ma problemu z doborem wielkości dla klientów prywatnych, jak i dla firm takich np. jak hotele czy pensjonaty. Do najważniejszych cech tych produktów należy zaliczyć:

  • wykonanie z wysokogatunkowej stali,
  • wnętrze pokryte emalią ceramiczną,
  • wyposażenie w anodę magnezową zabezpieczającą przed korozją,
  • izolację z pianki PUR o grubości 50 mm dla zbiorników do 500 l i 100 mm dla większych.

Aby cieszyć się bezpieczeństwem użytkowania, montaż należy zlecić specjalistom. Urządzenie to z pewnością przyczyni się do zwiększenia komfortu w domu czy firmie i pozwoli na ograniczenie wydatków na przygotowanie CWU.

Skomentuj wpis