Branżowe artykuły reklamowe - edukacja i marketing

Kruszarka szczękowa

Alicja Wójcik 2020-07-02 0 komentarzy
Kruszarka szczękowa

Przedsiębiorstwo Aztech to jeden z czołowych producentów maszyn dla przemysłu wydobywczego oraz związanego z przetwórstwem surowców mineralnych. Spółka oferuje wiele niezawodnych i trwałych maszyn, które mogą  pracować w najcięższych warunkach.

Proponowana kruszarka szczękowa znajduje zastosowanie m.in. w kamieniołomach, kopalniach, żwirowniach oraz w zakładach zajmujących się recyklingiem. Maszyna przeznaczona jest do rozdrabniania minerałów o różnym poziomie twardości, z których uzyskuje się frakcję średnio- oraz gruboziarnistą.  Otrzymany materiał ma regularny kształt i wielkość, dlatego pożądany jest przez różne branże. Powstałe w wyniku obróbki kruszywo może służyć np. jako podkład pod tory kolejowe lub drogi.  Możliwe jest rozdrabnianie m.in. takich skał jak:

  • sjenit,
  • granit,
  • bazalt,
  • porfir.

Niezwykle trwałą i wydajną kruszarkę wyróżnia sposób działania. Na poddawany obróbce materiał działają siły generowane przez zbliżające się do siebie szczęki, z których jedna jest zamocowana na stałe a druga regulowana. W wyniku powstałego ciśnienia surowiec zostaje zgnieciony, a następnie rozdrobniony na mniejsze frakcje.

Na trwałości i niezawodność urządzenia oraz poszczególnych jego podzespołów wpływ ma również rodzaj zastosowanego materiału do produkcji. Szczęki oraz ściany boczne zostały wykonane ze stali manganowej, którą wyróżnia podwyższona odporność na ścieranie.  Ponadto maszyna jest prosta w obsłudze i nie wymaga dużych nakładów eksploatacyjnych. W porównaniu z innych urządzeniami wyróżnią ją niskie zużycie energii elektrycznej.

Skomentuj wpis