Branżowe artykuły reklamowe - edukacja i marketing

Maszyna do szycia owerlok

Olga Czarnecka 2020-05-28 0 komentarzy
Maszyna do szycia owerlok

Owerlok jest maszyną charakteryzującą się zupełnie inną budową, niż jak ma to miejsce w przypadku klasycznej maszyny do szycia. Najważniejszą różnicą jest fakt, że owerlok wyposażony jest w ostre noże górne i dolne, których zadaniem jest obcinanie krawędzi dzianiny lub nitek przed powstaniem ściegu. Innymi słowy, przycina krawędzie w taki sposób, że są idealnie równe. Wszystkie owerloki umożliwiają swobodną regulację głębokości cięcia noży, co dla ich posiadaczy jest bardzo wygodne. Parametr ten można kontrolować za pomocą pokręteł znajdujących się na obudowie.

Podczas szycia owerloki marszczą krawędzie materiałów lub je rozciągają w zależności od aktualnych potrzeb posiadacza maszyny. Są one pozbawione nitek nawijanych na dolną szpulkę oraz chwytacza rotacyjnego. Zamiast nich znajdują się dwa chwytacze produkowane z metalu, które nawlekają nitki z dużych szpul. Rozwiązanie, o jakim mowa, gwarantuje błyskawiczną pracę i dużą liczbę wkłuć igły na minutę, co ma bezpośrednie przełożenie na zwiększenie wydajności pracowników oraz zysków przedsiębiorstwa.

Nowoczesna maszyna do szycia owerlok jest nieoceniona w wielu sytuacjach, dlatego na jej zakup decyduje się coraz więcej osób niezależnie od ich doświadczenia czy wiedzy. Wykorzystywany w tym przypadku ścieg jest wysoce elastyczny, dlatego ryzyko pękania nitek jest bliskie zeru. Dzięki powyższym urządzeniom można szyć tuniki, sukienki, narzuty, poncha, spodnie i nie tylko. Techmasz to przedsiębiorstwo sprzedające niezawodne maszyny owerlok w korzystnych cenach. Sprawdzają się one wśród przedsiębiorców, jak i użytkowników wykorzystujących je w swoich domach.

Skomentuj wpis